Kingdoms & Lords

Kingdoms & Lords Free (Nokia Series 40) 1.1.8

Chroń swoją wioskę we wciągającej grze bitewnej!

Kingdoms & Lords to zabawna, osadzona w średniowiecznej scenerii gra łącząca strategię, symulację oraz turową bitwę. 

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Żywa, kolorowa grafika
  • Wciągające połączenie różnych typów gier
  • Pomocne tutoriale

Wady

  • Wymusza mikropłatności
  • Tekst w grze bywa mało czytelny

Dobry
7

Kingdoms & Lords to zabawna, osadzona w średniowiecznej scenerii gra łącząca strategię, symulację oraz turową bitwę. 

O czym jest Kingdoms & Lords?

Jeśli jesteś fanem gier typu Clash of Clans lub Castle Clash, Kingdoms & Lords jest dla Ciebie. Zasadniczo Twoją misją jest ochrona wioski przed atakami okrutnych najeźdźców. Możesz to osiągnąć nie tylko przez fortyfikację królestwa (budowanie koszar, stajni, gromadzenie żołnierzy etc.) w trybie budowania miasta, ale również atakując wroga.

W Kingdoms & Lords, bitwy w systemie turowym są wciągające, choć niespecjalnie oryginalne. Musisz zadecydować, jaki typ wojownika chcesz posłać do walki (miecznik, włócznik, wojownik z toporem) i odpowiednio wykorzystać ich umiejętności. Możesz sobie pomóc w bitwie rzucając zaklęcia.

Magiczne eliksiry, żołnierze, budynki i tym podobne niestety nie są darmowe w Kingdoms & Lords. W grze istnieją trzy typy waluty, z których część można zgromadzić poprzez zbieranie podatków lub odblokowywanie osiągnięć. Koniec końców, będziesz musiał również zaangażować realne pieniądze, jeśli chcesz utrzymywać tempo w grze.

Przejmowanie dowództwa

W Kingdoms & Lords zarówno tryb strategii, jak i walki są nietrudne do zrozumienia, szczególnie, jeśli zdarzyło Ci się grać w w tego typu gry w przeszłości. Jeśli nie, pomoże Ci Lisa – Twój wirtualny przewodnik, który przybliży Ci strategię budowania oraz walki, abyś mógł swobodnie poruszać się w grze.

Sterowanie w grze może okazać się nieco problematyczne, biorąc pod uwagę bardzo mały rozmiar przycisków i ikonek, w związku z czym musisz być bardzo precyzyjny.

Jak wygląda gra?

Kingdoms & Lords jest żywa i kolorowa, i choć grafika nie jest aż tak kunsztowna jak w wersji na iOS, gra wciąż jest pełna detali. Począwszy od realistycznych budynków w mieście, po efekty w sekwencjach batalistycznych, gra jest przekonująca i tętniąca życiem.

Duży minus należy się natomiast za tekst w grze, który jest dość męczący dla oczu. Zastosowane na czcionce cienie sprawiają, że trzeba mocno wytężać wzrok, aby odczytać napisy. 

Werdykt

Kingdoms & Lords to zabawna gra, która dostarczy rozrywki zarówno fanom gier symulacyjnych jak również zwolenników przygód w stylu RPG. Szkoda jednak, że rozwój w grze tak mocno jest uzależniony od mikropłatności. 

Najczęściej pobierane RPG na java

Więcej
Kingdoms & Lords

Download

Kingdoms & Lords Free (Nokia Series 40) 1.1.8

Opinie użytkowników o Kingdoms & Lords